Ndalohet nga Policia e Kosovës dhe inspektorët e AUV-it një organizim hotelier në kundërshtim me masat Anti COVID

Gjilan – Njësiti patrullues i policisë së Kosovës nga Stacioni Policor në Gjilan kanë pas një informatë të marr nga rrugët operative për një organizim tek një restaurant këtu në komunën e Gjilanit.

Menjëherë janë informuar Inspektorët Sanitar të AUV, dhe të njëjtit pasi kanë parë gjendjen faktike kane marrë veprimet e tyre konformë ligjit, duke i shqiptuar gjobën e poshtëcekur, me vlerë prej 500 euro për mos respektim të masave anti COVID-19 thuhet në njoftimin e Ismet Hashanit./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS