Ndalohet furgoni që po kontrabandonte dele e qengja

Gjilan – Njësiti patrullues ka ndaluar një kombi (furgon) me targa të Serbisë që po e drejtonte i dyshuari mashkull shtetas i Serbisë, gjatë kontrollit janë gjet 11 dele dhe 8 qengja pa dokumente.

Me vendim të prokurorit është njoftuar AVUK dhe dogana njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS