Ndalohen tre persona për dhunë në familje, sulm fizik dhe lëndim i lehtë trupor

Gjilan – Prokuroria Themelore në Gjilan, ka paraqitur një (1) kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit, ndaj një (1) personi të dyshuar për shkak të veprës penale “Lëndimi i lehtë trupor” dhe një (1) kërkesë për caktimin e masës së arrestit shtëpiak ndaj një (1) personi për shkak të dyshimit se ka kryer veprën penale “Dhuna në familje”.

Prokuroria Themelore Gjilan:
Ndalimet e personave me urdhër të prokurorit:
Prokuroria Themelore në Gjilan, në tri raste të ndara ka ndaluar tre (3) persona të dyshuar, në kohëzgjatje prej 48 orëve. Një (1) person është ndaluar për shkak të dyshimit se ka kryer veprën penale ‘Dhuna në familje’, një (1) person është ndaluar për shkak të dyshimit se ka kryer veprën penale “Lëndimi i lehtë trupor” dhe një (1) person është ndaluar me dyshimin se ka kryer veprën penale “Sulmi”.

Kërkesat për caktimin e paraburgimit (apo masa tjera):
Prokuroria Themelore në Gjilan, ka paraqitur një (1) kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit, ndaj një (1) personi të dyshuar për shkak të veprës penale “Lëndimi i lehtë trupor” dhe një (1) kërkesë për caktimin e masës së arrestit shtëpiak ndaj një (1) personi për shkak të dyshimit se ka kryer veprën penale “Dhuna në familje”./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).