Ndalohen gjatë patrullimit, polici konfiskon substanca narkotike

Viti – Policia e Kosovës njësitet anti drogë që veprojnë në Gjilan kanë pranuar një informatë se në fshatin Pozhoran njësiti patrullues gjatë patrullimit kanë ndaluar dy të dyshuarit një shqiptar e tjetri shtetas i Shqipërisë.

Në vendin e ndalimit të të dyshuarve në tokë kanë gjetur një qese plasmani me substancë të dyshuar e llojit Heroinë. Në bazë të testit fushor të bërë nga njësitit DHTN-Gjilan ka realizuar të jetë pozitiv në Heroinë po e njëjta ka peshuar 4.0 gram (katër pikë zero).
Lidhur me rastin është njoftuar Prokurori i Shtetit dhe dy të dyshuarit janë ndaluar për 48 orë njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).