Ndalime për hyrje ilegale të kufirit në Kamenicë, në Gjilan për transport ilegal të kafshëve

Kamenicë – Njësiti policor gjatë patrullimit ka ndaluar automjetin në të cilin kishin qenë drejtuesi dhe dy pasagjerë që të tre shtetas të Serbisë, të cilët në mënyrë ilegale kishin hyrë në territorin e Republikës së Kosovës.

Me urdhër të prokurorit është iniciuar lënda e rastit, të dyshuarit në procedurë të shpejtë janë dërguar në gjykatë.

Edhe në Gjilan njësitë policore kanë hasur në personin e dyshuar mashkull kosovar duke transportuar ilegalisht gjedhë për të cilët nuk kishte dokumentacion. Me urdhër të prokurorit i dyshuari pas intervistimit lirohet në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).