Fidanishtja

Ndahet nga jeta Nehat Ferati, Gagica e përkujton me fjalë të mëdha

/ 1 minutë lexim

Gjilan – I trishtuar nga lajmi për ndarjen në moshë ende të re të mikut tim, kolegut, vellait tonë, artistit, Nehat Ferati ka shkruar Nazim Gagica.

Nuk e kisha menduar se do të shkruaj kështu për ty shok, jam thellësisht i tronditur.
Ikja jote herët në amshim, ka me lënë boshllëk kudo që ti ke qenë prezent; mes miqsh, në profesion, në Gjilan e kudo.

ArKatana

E pamundur të gjejë fjalë për të treguar kush ishe për mua, thjeshtë e pamundur!
Ngushëllime familjes, kolegëve të profesionit dhe gjithë atyre që e njohën!
U prehsh në paqe, Nehat!