Ndahet nga jeta Mejdi Shaqiri, një nga librarët më të vjetër në Gjilan

Gjilan – Mejdi Shaqiri ka punuar si librar shumëvjeçar në Bibliotekën e fshatit në Pogragjë. Kolektivi i Bibliotekës së Qytetit në Gjilan e kanë përkujtuar si njërin nga punëtorët e pandalshëm.

Me pikëllim të thellë ju njoftojmë se sot na paska ikur përgjithmonë në amshim Mejdi Shaqiri, ish-kolegu ynë në pension, Librar shumëvjeçar i Bibliotekës së fshatit Pogragjë. Në emër të Kolektivit të Bibliotekës së Qytetit ngushëllojmë familjen Shaqiri, miqtë dhe kolegët thuhet në njoftimin e Bibliotrkës së Qytetit./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS