Ndahet nga jeta Mejdi Sejdiu veprimtar i shquar nga Malësia e Bujanocit

Gjilan – Sot, Gjilani dhe në veçanti Malësia e Bujanocit humbi veprimtarin e saj të shquar Mejdi Sejdiu. Edhepse në moshë të shtyer, ai asnjëherë nuk e ndali aktivitetin e tij për çështjen e pazgjidhur të Kosovës Lindore.

Shumë diskutuam e shumë u munduam së bashku për këtë kauzë.
Baca Mejdi qofsh nën mëshirën e Zotit ka shkruar Kushtrim Kadriu, kryetar i LQV-së.

Ndryshe Mejdi Sejdiu ka qenë një nga debatuesit më të rregullt të debateve të organizuara nga Klubi i Gazetarëve “Beqir Musliu”./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS