Ndahet nga jeta Mejdi Sejdiu veprimtar i shquar nga Malësia e Bujanocit

Gjilan – Sot, Gjilani dhe në veçanti Malësia e Bujanocit humbi veprimtarin e saj të shquar Mejdi Sejdiu. Edhepse në moshë të shtyer, ai asnjëherë nuk e ndali aktivitetin e tij për çështjen e pazgjidhur të Kosovës Lindore.

Shumë diskutuam e shumë u munduam së bashku për këtë kauzë.
Baca Mejdi qofsh nën mëshirën e Zotit ka shkruar Kushtrim Kadriu, kryetar i LQV-së.

Ndryshe Mejdi Sejdiu ka qenë një nga debatuesit më të rregullt të debateve të organizuara nga Klubi i Gazetarëve “Beqir Musliu”./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).