Ndahet nga jeta Ismet Ukshini, njëri nga prokurorët më të guximshëm dhe më profesional

Gjilan – Sot është ndarë nga jeta Ismet Ukshini prokuror dhe kryeprokuror shumëvjeçar në Gjilan. Ismet Ukshini ishte njëri nga prokurorët më të guximshëm dhe më profesional në fushën e drejtësisë. Humbja e tij është humbja e madhe për drejtësinë kosovare, aq më parë që Ismet Ukshini kishte kryer disa trajnime në Amerikë e gjetiu.

“Sot me dhembje e pikëllim mora lajmin se ka ndërruar jetë kolegu dhe njëkohësisht shoku im – prokurori Ismet Ukshini. Me këtë rast shpreh ngushëllimet më të sinqerta për familjen e tij, kolegët dhe të gjithë miqtë e të afërmit e tij. Prokurori Ismet Ukshini ishte shëmbëlltyrë e njeriut të ndershëm, profesionist dhe zemërmirë. Të qoftë i lehtë dheu i Kosovës” ka shkruar Shqipdon Fazliu prokuror.

Ismet Ukshini ndryshe ishte shtylla kryesore në Gjilan dhe për shumë vite ishte në ballë të luftës kundër krimit të organizuar e korrupsionit. Ishte debatues i ashpër dhe i pa kompromisë për të vënë drejtësinë në vend.

Ismet Ukshini ishte edhe njëri nga hartuesit e Dosjes së krimeve për Anamoravë. Humbja e tij është humbje e madhe për gjithë sistemin prokuroria në Kosovë./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).