Ndahet nga jeta Basri Kqiku, biznesmeni e humanisti i madh

Gjilan – Basri Kqiku është ndarë nga jeta në moshë shumë të re. Ishte një djalë dhe biznesmen shumë i dashur dhe i njohur për anën humane të tij dhe patriotike gjithsesi. Basriu mbetet njëri nga figurat e ndritshme të sektorit të ndërtimtarisë.

Njoftimi i familjes Kqiku

Njoftim mortor: Me pikëllim të thellë ju njoftojmë të gjithë familjarët, miqtë, shokët dhe të gjithë farefisin se sot u nda nga ne më i dashuri ynë vëllau Basri Kqiku nga Gjilani ka shkruar vëllau i tij Adem Kqiku.

Varrimi bëhet me drekë të datës 15.09.2022 ditën e Enjte në varrezat e qytetit në Gjilan.
Nisja e funeralit bëhet nga shtëpia e tij rruga “Ukshin Hoti” nr 72./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS