Nazim Bllaca është i lirë, gati për “Bllaca 4”

Nazim Bllaca pritet që të enjten ta braktisë qelinë e tij në Burgun e Dubravës, brenda së cilës i ka errur e zbardhur 13 muaj e 5 ditë.

Lirinë ia ka mundësuar paneli për lirim me kusht, të mërkurën, shkruan sot Koha Ditore.

Dëshmitari bashkëpunues është liruar për shkak se ka vuajtur dy të tretat e dënimit prej 4 vjetësh e gjysmë për vrasjen e Ibush Kllokoqit.

Bllaca pritet të transferohet në një vend të sigurt. Atij i është larguar edhe familja nga Ribari i Madh i Lipjanit.

Megjithatë, do të jetë dëshmitar edhe në një proces të madh gjyqësor në krye me deputetin Azem Syla.

http://koha.net/?id=3&l=77327

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).