Naim Tërnava viziton kompaninë “Globi – M.i” në Gjilan, ofron mbështetje për bizneset që sigurojnë mirëqenie

Gjilan – Kreu i BIK-ut, Naim Tërnava ka vizituar kompaninë gjilanase “Globi – M.i”, ku është shprehur i kënaqur me atë që ka parë në këtë kompani dhe ka thënë se do t`i përkrah të gjitha ato kompani që sigurojnë mirëqenie për familje të shumta me nevojë.

Naim Tërnava kreu i BIK-ut i shoqëruar edhe nga Naim Aliu kanë vizituar kompaninë gjilanase “Globi – M.i” në Gjilan ku nga afër kanë parë kualitetin dhe punët e mira që ofron kjo kompani.

Naim Tërnava sipas drejtorit të kësaj kompanie Nexhat Haziri është ndarë i kënaqur me kualitetin e kësaj kompanie dhe njëkohësisht ka premtuar përkrahje dhe mbështetje për të gjithë ata biznesmen dhe biznese që sigurojnë mirëqenie për familje të shumta në nevojë.

Ndryshe kompania “Globi – M.i” ka rregulluar dhe ndërtuar sheshin në qendër të qytetit dhe njihet për kontributin e saj në ndihmë familjeve skamnore./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).