Naim Aliu rizgjidhet kryetar i KBI-së në Gjilan edhe për katër vitet e ardhshme

Gjilan – Të premtën në lokalet e Këshillit të Bashkësisë Islamë në Gjilan u mbajt mbledhja konstituive e Këshillit të KBI– së.

Pas verifikimit të anëtarëve të KBI-së në Gjilan nga Kryesia e Bashkësisë Islame e Kosovës, kryetar i Këshillit të Bashkësisë Islame për mandatin 4 vjeçar (2020/24) u rizgjodh Naim ef Aliu, ndërsa anëtar të këshillit për këtë mandate janë : Iljaz Mustafa, Januz Leka, Jusuf Mustafa, Zijadin Leka, Xhemaludin Kadriu, Driton Bekteshi, Nazmi Kazazi, Rashit zylfiu, Mirzad Rexhepi dhe Burhan Zejnullahu./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).