“Nagip Krasniqi ia ka lidhur duar e këmbë Kurtit” – Kusari-Lila: Nuk komentoj banalitete

/ 2 minuta lexim

Shefja e Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Mimoza Kusari-Lila i ka quajtur banale deklaratat e shefit të Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, i cili në Pressing tha se Nagip Krasniqi “ia ka lidhur duart e këmbët kryeministrit Albin Kurti.

Kusari-Lila duke folur në DPT te Fidan Jupolli në T7, ka thënë se refuzon të komentoj banalitete. Ajo refuzoi të përgjigjet nëse qeveria frikësohet ta shkarkojë Kryeshefin e KEK-ut, Nagip Krasniqi, i cili është arrestuar nën dyshimet për keqpërdorime në afera tenderësh.

“Nuk komentoj banalitete, seriozisht. Shumë banalitete janë thënë sot. Këto janë të tjera perla banale që z. Tahiri i paska thënë”, ka thënë kusari Lila.

Shefja e deputetëve të VV-së ka deklaruar se sistemi i drejtësisë e ka dëmtuar kredibilitetin e tij. Sipas saj, këtë gjë nuk po e bënë kryeministri Albin Kurti me akuzat e tij të forta së fundmi ndaj prokurorisë.

“Sistemi i drejtësisë e ka kredibilitetin e dëmtuar. Nuk ia ka dëmtuar qeveria Kurti, por ia kanë dëmtuar ata vetes”, ka shtuar ajo.

Kusari-Lila ka thënë se kompanitë e lidhura me KEK-un, janë të afërta me deputetë të PDK-së. Ajo ka thënë se Krasniqi po përpiqej që të shkëpuste nga marrëdhënia me korporatën kompanitë e përmendura.

“Aty ka qenë një rrjet i lidhjeve të kompanive të lidhura me deputetë të PDK-së.”

“Deputetët e opozitës e kanë reduktu komplet mandatin e tyre në akuza dhe etiketime ndaj qeverisë.” /GazetaExpress