Myrto Uzuni vazhdon shkëlqimin në Spanjë, ia siguron Grandas fitoren e radhës

Myrto Uzuni dhe Granada po vazhdojnë me formën e lartë në La Liga 2.

Në ndeshjen e vlefshme për javën e 27-të, Granda shënoi fitore të pastër 2:0 kundër Tenerifes, shkruan Gazeta Express.

Të dy golat e fitores për vendasit u shënuan nga Myrto Uzuni, i cili tani numëron 17 gola në kategorinë e dytë të futbollit spanjoll.

Sulmuesi i Kombëtarës së Shqipërisë i prin listës së golashënuesve në La Liga 2.

27-vjeçari golat sonte i realizoi në minutat 5 dhe 82. Të dy golat e Uzunit ishin nga pika e penalltisë.

Granada pas kësaj fitore ka 47 pikë dhe renditet e dyta në tabelë.

Kujtojmë se në fund dy skuadrat e para në renditje e sigurojnë promovimin në La Liga. /Gazeta Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS