Myrto Uzuni shënon gol dhe mposht Mallorcën e Vedat Muriqit, sulmuesi i Kosovës humbi penaltinë

/ 1 minutë lexim

Granada e Myrto Uzunit ka fituar me rezultat 3-2 ndaj Mallorcës së Vedat Muriqit në ndeshjen e vlefshme për javën e tretë në La Liga.

Pas dy humbjeve radhazi, Granada ka gjetur fitoren e parë këtë sezon në La Liga, duke ia shkaktuar humbjen e dytë radhazi Mallorcas.

Njëri nga më meritorët në këtë fitore të vendasve ishte sulmuesi i kombëtares së Shqipërisë, Myrto Uzuni, i cili shënoi golin e tretë për ekipin e tij.

Eco Higjiena

Uzuni ishte i saktë nga pika e bardhë në minutën e 70-të duke çuar epërsinë e skuadrës së tij në 3-1.

Vlen të theksohet se sulmuesi i Kosovës, Muriqi, humbi një penallti në këtë takim.

Muriqi pati rast ideal në minutën e 18-të për të barazuar rezultatin në 1-1, por goditi shtyllën. Kjo ishte penalltia e dytë e humbur nga prizrenasi këtë sezon. /Telegrafi/