Mynxyra e shtyllave të Demhasajt dhe pasimi perfekt kundër Cyrihut

Sulmuesi i FCL, Shkelqim Demhasaj (22), ka prekur katër herë shtyllën – dhe kur shënon gol, ai llogaritet si i padrejtë si ajo kundër Cyrihut, shkruan “LZ”.

Shkelqim Demhasaj festoi si gjithë të tjerët fitoren e së dielës kundër Cyrihut (2:1), që erdhi pas shënimit të golit në minutat shtesë nga Simon Grether. Por goli erdhi falë pasimit perfekt të Demhasajt, i cili u fut në lojë gjatë pjesës së dytë.

Gjatë kësaj sezone Demhasaj ka shënuar pesë gola dhe dy asistime. Goli i fundit për të është 25 nëntori 2017. Gjatë sezonës së parë në superligën zvicerane, ai kishte mynxyrën të prekte vetëm shtyllën. “Gjuajtja e radhës shkon nga shtylla në rrjetë,” mendon pozitivisht shqiptaro-zvicerani, i cili shkurt thërritet Mimi.

Për të mos mbaruar me mynxyrën e shtyllave, Demhasajt nuk ju llogarit goli kundër Cyrihit, pasi për gjyqtarin Fedayi San dhe asistentin Alain Heiniger pozita e tij ishte jashtë loje.

“Unë e dija si isha i pozicionuar korrekt, por kisha ndjeshmëri se Cyrihu ishte i lodhur dhe ne mund të fitonim lojën,” vijon 22 vjeçari.

Testi i radhës i Demhasaj dhe klubit të tij është të shtunën (19.00) përballë 31 mijë fansave kundër shampionëve të YB.

Mynxyra e shtyllave të Demhasajt dhe pasimi perfekt kundër Cyrihut

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).