Myftiu Saqipi, me rastin e festës së Fitër Bajramit, priti solemnisht një delegacion të lartë institucional lokal dhe qendror

Sot, me rastin e festës së Fitër Bajramit, Myftiu i Luginës së Preshevës Nexhmedin ef. Saqipi, priti zyrtarisht në rezidencën e tij, një delegacion të lartë institucional në krye me prefektin e Komunës së Bujanocit Shaip Kamberi, pastaj kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar Ragmi Mustafa, deputeti popullor në Parlamentin e Serbisë, Fatmir Hasani, kryetari i Degës së PVD-së, dr. Burhan Halili, kandidati i mundshëm për kryetar komune në Bujanoc, Driton Rexhepi dhe anëtari i kryesisë së PVD-së Gafurr Fazliu.

Gjatë pritjes së ngrohtë miqësore Myftiu Saqipi, i njoftoi të pranishmit me veprimtaritë e këtij institucioni të lartë fetar lidhur me organizimin e festës së Fitër Bajramit dhe zhvillimet e tjera gjatë muajit të shenjtë të agjërimit, duke falënderuar krerët institucionalë për betejën e përbashkët kundër pandemisë së Koronavirusit.

Gjithashtu, i pari i Komunës së Bujanocit z. Kamberi dhe bashkëpunëtorët e tij, e falënderuan Myftiun Saqipi për bashkëpunim në realizimin e kërkesave të qytetarëve, sidomos në kohën e pandemisë, përmes solidaritetit dhe veprimeve të tjera në mbrojtjen e shëndetit publik të qytetarëve, konform rekomandimeve të institucioneve të larta të shëndetësisë.

Në fund, Myftiu Saqipi i dhuroi delegacionit nga një Kur’an, në shenjë respekti dhe bashkëpunimi, gjithnjë duke shprehur gatishmëri që në të ardhmen takimet e tilla të jenë më të shpeshta, jo vetëm për festa fetare, njofton Jetapress.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).