Mustafi krenar që mbajti shiritin e kapitenit ndaj Chelsea

Shkodran Mustafi është shumë krenar që në ndeshjen ndaj Chelseat në Carabao Cup mbante shiritin e kapitenit
Chelsea dhe Arsenal kanë barazuar 0:0 në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Carabao Cup, ku kapiten për mysafirët ishte Shkodran Mustafi.

Ai pas ndeshjes ishte i kënaqur me paraqitjen në mbrojtje dhe krenar që mbante shiritin e kapitenit.

“Paraqitje solide në mbrojtje. Gjithçka do të luhet në ndeshjen e dytë. Ishte nder të mbaja sonte shiritin e kapitenit”, shkruan Mustafi në Facebook.

Ai në Arsenal u transferua verën e kaluar nga Valencia, por tashmë është lider i pakontestueshëm në mbrojtje të londinezëve. /Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).