Mustafa: Zgjedhjet, më së largu më 15 qershor

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se me përfaqësuesit e Demokracisë në Veprim kanë biseduar për reformën zgjedhore.

Mustafa ka shtuar se së bashku me faktorin ndërkombëtarë dhe partitë politike, do të diskutojnë për datën e mbajtjes së zgjedhjeve. Sipas tij, ato më së largu duhet të mbahen deri më 15 qershor.

Ndërsa, Ismet kryeziu, nga Demokracia në Veprim, ka thënë se do të zhvillojnë takime me gjithë liderët, mirëpo, sipas tij, ky ishte takimi i parë me partinë më të madhe opozitare. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).