Mustafa: Vazhdojmë me marrëveshjen

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka vlerësuar se thirrjet e disa përfaqësuesve të LDK-së që Mustafa të jetë kryeministër janë vlerësime personale të tyre.

Isa Mustafa ka thënë se koalicioni VLAN është i vendosur që projektin e tyre ta qojnë përpara.

“Idetë janë vlerësime personale. Ne kemi një marrëveshje dhe nuk do të ndryshojmë atë marrëveshje çdo ditë në bazë të ideve të njerëzve. Kur bëhen marrëveshje, ato bëhen edhe në suaza të kompromiseve”, ka konstatuar Mustafa.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS