Mustafa: Të jemi bashkë, të përkushtuar e solidar me njëri tjetrin

Gjilan – Për të gjithë besimtarët tanë të besimit Islam por, edhe për të gjithë shqiptarët e dy besimeve tjera, në emrin tim dhe në emër të degës së PDK në Gjilan, Ju urojmë njërën nga festat tona të veçanta, Kurban Bajramin (që populli tradicionalisht e ka quajtur Bajrami i Vogël) thuhet në urimin e Qemajl Mustafës.

Postimi i plotë i Qemajl Mustafës

Urimi për festën e Kurban Bajramit (Bajramit të Vogël)
Për të gjithë besimtarët tanë të besimit Islam por, edhe për të gjithë shqiptarët e dy besimeve tjera, në emrin tim dhe në emër të degës së PDK në Gjilan, Ju urojmë njërën nga festat tona të veçanta, Kurban Bajramin (që populli tradicionalisht e ka quajtur Bajrami i Vogël).
Urojmë që sikur jemi bashkë në ditët e festave tona kombëtare, shtetërore e fetare, të jemi bashkë, të përkushtuar e solidarë edhe secilën ditë tjetër të vitit për njeriun tonë kudo që ai jeton e punon në glob dhe për shtetet tona që janë në konsolidim e sipër.
Vetëm të bashkuar dhe të sinqertë në respektimin e rregullit, të ligjit e të traditës tonë pozitive mund ta bëjmë qëndrueshëm rrugën që na pret.
Gëzuar!

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).