Mustafa: Ta ruajmë vehten dhe njëri tjetrin

Gjilan – Ta ruajmë vehten dhe njëri tjetrin. S’na ruan as komuna as qeveria edhe po deshën! Po m’duket që kryetari seriozisht e ka këtyre ditëve. I ka ra “zhetoni” ma n’fund po m’duket ka shkruar Qemajl Mustafa.

Postimi i plotë i Qemajl Mustafës

Qytetarë të Gjilanit,
Miqtë e mi,
Ta ruajmë vehten dhe njëri tjetrin. S’na ruan as komuna as qeveria edhe po deshën!
Po m’duket që kryetari seriozisht e ka këtyre ditëve. I ka ra “zhetoni” ma n’fund po m’duket!
E a është për me i besue që e ka seriozisht vlerësojeni vet. Qe 20 vjet është në “dërrasat e teatrit” të politikës me votën tonë dhe kjo ishte kohë e stërmjaftueshme për me e pa sa din e sa don me e “lujtë lojën” për (pa)kënaqësinë tonë.
Bëra pak lojë fjalësh!
Duhet secili prej nesh të ruhemi vet se s’na ruan kush. Aq më pak kryetari. Nuk na ruan sepse ky me jaranat e tij vet “na e kanë pi duhanin tinza” prej fillimi!.
Por, nuk është ai(ata) fajtori.
Ne jemi. Sepse ne ishim punëdhënësi gjatë gjithë kohës.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).