Mustafa: Qytetarët po e shohin degradimin e komunës në të gjitha nivelet e edukimit parauniversitar

Gjilan – Qëllim i parë dhe kryesori mbetet qeverisja krejt ndryshe e fushës së arsimit dhe e komunës tonë e që është bërë nevojë urgjente e qytetarëve. Ata, përditë e më shumë po e shohin degradimin e komunës së tyre në të gjitha nivelet e edukimit parauniversitar, por edhe në të gjitha fushat tjera të qeverisjes ka shkruar Qemajl Mustafa.

Postimi i plotë

Sonte vazhduam në degë me konstituimin e komisionit profesional për arsim. Kryesues i komisionit me përkrahje të plotë u zgjodh Omer Daku, inxhinier i ndërtimit, me përvojë të gjatë në arsim dhe në planifikim hapësinor, ndërsa zëvendës i tij poashtu njëzëri u zgjodh Jetmir Jerliu, psikolog, zyrtar shumëvjeçar në drejtoratin e arsimit të komunës.

Ky komision ka për synim konstatimin e gjendjes aktuale në sektorin e edukimit në Gjilan, ka për detyrë poashtu që të komunikojë me publikun e gjërë të komunës për të gjitha aspektet në këtë fushë sikur që do ta bëjë poashtu edhe hartimin e një projekti të fuqishëm zgjedhor për arsim për zgjedhjet lokale 2021.

Komisioni mbetet i hapur edhe për dhjetëra profesionistë të tjerë të cilët do ta japin kontributin e tyre si përherë në degën e PDK.

Qëllim i parë dhe kryesori mbetet qeverisja krejt ndryshe e fushës së arsimit dhe e komunës tonë e që është bërë nevojë urgjente e qytetarëve. Ata, përditë e më shumë po e shohin degradimin e komunës së tyre në të gjitha nivelet e edukimit parauniversitar, por edhe në të gjitha fushat tjera të qeverisjes./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).