Mustafa: PDK duhet të bëjë bilancin dhe analizat e thukta të rezultatit zgjedhor

Gjilan – Ajo që na pret pasiqë të certifikohen rezultatet është bërja e bilancit dhe analiza e thuktë e rezultatit zgjedhor. Rekomandimet për rrugën që na pret poashtu. Ju lus që të jemi bashkë dhe të vazhdojmë sepse kemi shumë punë për të bërë për Gjilanin e për Kosovën ka shkruar Qemajl Mustafa.

Të nderuar aktivistë e simpatizantë të PDK,
Të nderuar qytetarë të Gjilanit,
Ju falënderoj nga zemra për punën, sjelljen dhe angazhimin e mirë që e keni bërë në procesin zgjedhor. Ishte garë fer, ishte dinamike dhe përfundoi pa asnjë incident. Respekt i pafund për ju të gjithë.
Mendja kolektive funksionon në mënyrë plotësisht autonome dhe verdikti i saj ishte afërsisht ky që po e shohim.
Ishte akt i mirë që Kryetari Veseli e pranoi rezultatin dhe e paralajmëroi PDK – në në opozitë. Burrështetasit kështu kanë vepruar përherë.
Ajo që na pret pasiqë të certifikohen rezultatet është bërja e bilancit dhe analiza e thuktë e rezultatit zgjedhor. Rekomandimet për rrugën që na pret poashtu.
Ju lus që të jemi bashkë dhe të vazhdojmë sepse kemi shumë punë për të bërë për Gjilanin e për Kosovën.
Kudo që jemi dhe përherë, qofshim faqebardhë ka shkruar Qemajl Mustafa.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).