Mustafa pas takimit me Kurtin: Vendit i duhet një qeveri që ua kthen shpresën qytetarëve

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se në takim me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, kanë diskutuar për zgjedhjet.

Mustafa në një postim në llogarinë e tij në Facebook, ka shkruar se vendit i duhet një qeveri që ua kthen shpresën qytetarëve, veçanërisht rinisë.

Ai ka thënë se kjo qeveri e re e Kosovës duhet të sillet me përgjegjësi.

“Në takim me z. Albin Kurti sot, biseduam për gjendjen në Kosovë, sidomos pas dorëheqjes së Kryeministrit të vendit. U pajtuam se jo vetëm që vendi duhet të shkojë sa më parë në zgjedhje por duhet të rezultojë një qeveri që ua kthen shpresën qytetarëve, veçanërisht rinisë sonë. Kjo qeveri e re e Kosovës duhet të sillet me përgjegjësi dhe kompetencë në zhvillimin ekonomik, si në sektorin privat ashtu edhe në atë publik, në menaxhimin e arsimit dhe shëndetësisë, në luftën kundër krimit, korrupsionit dhe kapjes së shtetit si dhe në hapjen e rrugës së integrimeve evropiane”, ka shkruar Mustafa./Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).