Mustafa: Është turp të politizohet Monografia e komunës së Gjilanit

Gjilan – Qemajl Mustafa në një prononcim për rajonipress i është kundërpërgjigjur akuzave të Lutfi Hazirit rreth monografisë së qytetit të Gjilanit. LDK i ka njerëzit e saj përmes Lirije Kajtazit dhe Fehmi Rexhepit dhe është e ulët të politizohet një punë e madhe dhe angazhuese e këshillit që është marrë me monografinë tha ai.

Qemajl Mustafa i është kundërpërgjigjur akuzave të Lutfi Hazirit rreth monografisë së qytetit të Gjilanit, e cila sipas Hazirit nuk i bënë nder qytetarëve të Gjilanit, meqë në të nuk është përfshirë periudha 20 vjeçare e LDK-së.

Mustafa për rajonipress tha se Monografia ende është në diskutim publik dhe se Lutfi Haziri e ka rrugën qelë me dhënë kontributin e tij në monografi, por jo me prononcime publike të kësaj natyreje. “Luta e ka edhe përfaqësuesin e tij në këshillin e monografisë përmes Lirije Kajtazit dhe Fehmi Rexhepit e ndonjë tjetër anëtarë të partisë së tij. Është tepër e ulët andaj me u mundua me e politizua një vepër me rëndësi të veçantë çfarë është monografia e komunës së Gjilanit ” u shpreh Mustafa.

Sipas Mustafës duhet të gjithë ta bëjmë të kundërtën dhe të kontribuojmë që ajo të jetë sa më e mirë që është e mundur për këtë edicion të parë të saj. “Këshilli botues është koshient që ajo nuk do të jetë e përsosur edhe sikur të gjithë të kontribuonim sinqerisht dhe kritika e vërtetë për monografinë fillon pasiqë libri të botohet dhe njerëzit ta lexojnë. Ne e kemi pasur kurajën që ta nisim dhe unë e falënderojë sinqerisht këshillin botues për punën e gjatë e të mundimshme që ka bërë me unitet të plotë. Jemi të bindur që botimet e ardhshme e avancojnë përmbajtjen e saj” u shpreh Mustafa./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).