Mustafa: Do të takohemi intensivisht që të merremi vesh për ndarjen e përgjegjësive në qeverinë e re

Kreu i LDK’së, Isa Mustafa, ka folur pas takimit që kanë pasur me kreun e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, për të diskutuar rreth arritjes së një koalicioni për bashkëqeverisje.

Isa Mustafa ka thënë se ka qenë një takim i frytshëm, konkret e konstruktiv, megjithatë në këtë takim të sotëm nuk është arritur asgjë konkrete.

Ish-kryeministri Mustafa ka thënës se do të ketë takime intensive për arritjen e një koalicioni duke filluar nga nesër.

“Ne konstatuam bashkarisht që ajo që është punuar nga grupet punuese për harmonizim të programit qeverisës është përfunduar, nesër do të definohet përfundimisht”, ka thënë Mustafa.

Ndërkohë ka treguar se ka vullnet nga dy partitë që të mbahen kontakte intensive për të përcaktuar përgjegjësitë që dy partitë do të marrin në qeverinë e re.

“Ne shohim vullnet nga dy palët që të vazhdojmë intensivisht të mbajmë kontakte të rregullta, të përcaktojmë përgjegjësitë tona për qeverisjen e ardhshme, për një qeverisje të suksesshme”, ka potencuar Mustafa.

Në këtë konferencë për media ndërkohë nuk janë lejuar pyetje nga gazetarët./GazetaExpress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).