KKVITI

Mustafa: 10 milionë euro i falen furragjisë t’mahallës, ai ia jep shokut në Poloni – sekret shtetëror

/ 1 minutë lexim
Mobi Casa

Deputeti i LDK-së, Besian Mustafa, ka reaguar lidhur me aferën e grurit që është përfolur për përfshirë Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë.

UBT

Ai, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ka deklaruar se sekret shtetror i Qeverisë Kurti është “me trashë xhepin”.“‘Sekret shtetëror’ me ja falë 10 milionë euro furragjisë t’mahallës, shokut t’vet, me pagu mallin që nuk vjen kurrë”.“Natyrisht, paret i jepen furragjisë pa asnjë procedurë, e furragjia ia jep shokut t’vet në Poloni pa asnjë procedurë, sepse ‘sekret shtetëror’”.“Sekreti i shtetit = me trashë xhepin. BraVVo”, ka thënë Mustafa.