Musliu, Kurtit: Mos ik, hajde ulu frikacak – nëse Thaçi do të rriste çmimin e rrymës, do ta kishe djegur flakë vendin

Gjatë seancës së Kuvendit ku po duskutohet për rritjen e çmimit të energjisë, deputetja e PDK-së Ganimete Musliu, e ka quajtur frikacak kryeministrin Albin Kurti.

Kurti, pasi deputetja Musliu nisi akuzat ndaj tij, doli nga seanca.

Kjo shkaktoi reagimin e Musliut e cila i kërkoi që të kthehej në seancë.

Tutje Musliu tha se po të propozonte Thaçi rritje të çmimit të energjisë elektrike, Kurti do ta digjte flakë vendin.

“Albin Kurti i super-premtimeve, sot është shndërruar në një kryeministër të super-arsyetimeve… Si rezultat ky kombinim… Rri more rri, mos u frikëso o kryeministër, mos ik prej përgjegjësive, hajde ulu këtu, hajde! Frikacak… Si rezultat ky kombinim është se kjo e vërtetë është Albin Kurti i supershfajësimeve…”

“Ky njeri po sillet thuajse kriza e energjisë paska ardhur brenda natës përderisa fajëson 20 vjet qeverisjes para tij, merr me mend sikur Thaçi të të propozonte rritjen e çmimeve të energjisë, Kosova do të digjej flakë nga Albin Kurti dhe kompania e tij”, tha Musliu.

Në këtë debat, ndërhyri edhe kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca.

Ai i tha Musliut “Mos ma kërcëno kryeministrin Gane”./Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS