Fundamenti

Musli Zymberi – Donjeta Sadiku na bëri krenar, kjo fitore i dedikohet popullit të Kosovës

/ 2 minuta lexim
Uji Dea

Ushtruesi i detyrës së Selektorit për të rinjë dhe sendoreve të Boksit të Kosovës Musli Zymberi i cili ishte së bashku me trajneren e Donjeta Sadikut, Mariola Sallauka gjatë do ta mbajnë në mend qytetin Arsizio të Italisë ku boksierja Donjeta Sadiku ka fituar pikët për Lojërat Olimpike Parisi 2024.

Donjeta Sadiku për pesë ditë rreshtë i zhvillojë katër meqe e në të fundit e mposhti Italianen Alessia Mesiano duke na bërë krenar me përformancën e saj.

Mobi Casa

“Jam shumë i lumtur e krenarë për këtë sukses të Donjetës e cila edhe njëherë dëshmojë se kjo vajzë me gjithë vështirësitë e saj ndër vite me pune e përkushtim ëndrrën e saj e bëri realitet me këshillat të cilat gjatë gjithë këtij turniri i dhamë së bashku me trajneren Mariola Sallakun, nuk kam fjalë ta përshkruaj këtë moment, kjo fitore shkon për gjithë popullin e Kosovës duke dëshmuar se edhe në vendin tonë ka boksierë, por duhet punuar e sakrifikuar gjithçka e këtë e bëri boksierja Donjeta Sadiku” tha trajneri Musli Zymberi./rajonipress/