Muriqi: Shpresoj që viti 2023 të jetë viti i Kosovës

Federata e Futbollit e Kosovës sot mbajti ceremoninë e ndarjes së çmimeve për Laureatët e Vitit 2022.

E Vedat Muriqi e ka fituar çmimin e futbollistit më të mirë në vitit 2022, shkruan Gazeta Express.

Muriqi ishte fantastik me Mallorcan në La Liga, duke u shndërruar në futbollistin kyç të tyre.

“Ju uroj festat e fundvitit. Jam i lumtur dhe krenar. Falënderoj bashkëlojtarët e Përfaqësueses. Jam i sigurt se do të më përkrahni deri në fund të karrierës. Është hera e dytë që po zgjidhem si më i miri. Shpresoj që viti 2023 të jetë viti i Kosovës dhe të arrijmë majat, si në aspektin ekipor me Kosovën, por edhe në aspektin individual”, ka thënë Muriqi në një lidhje nga Spanja.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS