Muriqi nuk mund ta harrojë Kombëtaren e Kosovës

Portieri kosovar i Manchester Cityt dhe Kombëtares së Kosovës nuk mund ta harrojë Kombëtaren e tij, pasi ka postuar një foto në Instagramin e tij, ku shihet me veshjen e Kombëtares kosovare.

Muriqi u bë pjesë e skuadrës së Bernard Challandes pasi mori pasaportën e Republikës së Kosovës, dhe ka bërë një paraqitje me Kosovën me 20 nëntor në ndeshjen ndaj Azerbajxhanit në kuadër të Ligës së Kombeve, shkruan Gazeta Express.

19-vjeçari pritet të jetë në listën e të ftuarve të Pep Guardiolas në ndeshjen ndaj Bournemouthit të shtunën.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).