Muriqi: Ka qenë ëndërr e imja që t’i shënoja gol Real Madridit

Vedat Muriqi, është shndërruar në idhullin e tifozëve të Mallorcas.

Ai deri më tani ka arritur të shënojë tetë gola në 12 ndeshje.

Muriqi në Sports Show në Klan Kosova tha se ka qenë ëndrra e tij që të shënojë kundër Real Madridit.

“Po shpresoj që të vazhdojë me këtë formë. Arrita të shënojë kundër Atletico Madridi, Real Madridit. Ka qenë ëndërr e imja që të ballafaqohem me Realin e Madridit dhe të shënojë. Ka qenë një goxha emocion”, tha Muriqi.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS