Muriqi e kryen me sukses misionin, Mallorca mbetet në ligë

Mallorca ka arritur të sigurojë mbijetesën në La Liga në xhiron e fundit.

Ata triumfuan 2:0 ndaj Osasunas në udhëtim në xhiron e fundit, shkruan Gazeta Express.

Goli i parë erdhi në minutën e 47-të kur realizoi Angel, pas asistimit të Vedat Muriqit.

Grenier e dyfishoi epërsinë e mysafirëve në minuën e 83-të.

Kështu, Mallorca e siguroi mbijetesën dhe sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi e kompleton misionin për të cilin erdhi në janar. /Gazeta Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS