Muric pëson dëmtim, mungon tri javë te Girona

Aro Muric do të jetë jashtë fushave për tri javë, ka njoftuar klubi i tij, Girona, në faqen zyrtare.

Klubi ka njoftuar se portieri i Kosovës ka pësuar një lëndim muskulor në këmbën e djathtë, sa ishte në tubim.

Sipas njoftimit të Gironas, Muric i duhen tre javë për t’u shëruar nga ky lëndim.

“Arijanet Muric, ka pësuar një dëmtim të muskujve. Parashikimi për mungesën e tij, afërsisht tre javë”, thuhet në njoftim.

21 vjeçari pritet të jetë i gatshëm për ndeshjet e nëntorit të Kosovës, kundër Sllovenisë (15 nëntor) dhe Moldavisë (18 nëntor).

Muric këtë afat kalimtar është huazuar te Girona në Segunda Division në Spanjë nga Manchester City.

Ai ka ruajtur portën e Kosovës në tri ndeshjet e tetorit, ku ka pasur parqitje të mira. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).