Uji Dea

Muric debuton në Premierligë me Burnleyn, zgjidhet lojtari i ndeshjes

/ 1 minutë lexim
Fundamenti

Arijanet Muric sot debutoi sot në Premierligë me skuadrën e tij, Burnley.

Dhe, debutimi i tij ishte fenomenal, shkruan Gazeta Express.

Mobi Casa

Portieri kosovar bëri disa pritje fantastike, duke e shpëtuar disa herë portën dhe duke qenë më meritori që Burnley sot fitoi 2:1 ndaj Brentfordit.

Madje, gardiani kosovar u zgjodh lojtari më i mirë i ndeshjes.