UBT

Mund të ketë edhe shi, ky është moti për sot

/ 1 minutë lexim

Për të premten parashikohet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe mund të ketë reshje të pakta shiu, kryesisht në zonën perëndimore vonë pasdite dhe në mbrëmje.

Era do të fryjë nga jugperëndimi, e cila kohë pas kohe pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 15-60 km/h!

Mobi Casa

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 0 deri në 7°C, ndërsa ato maksimale prej 13 deri në 16°C.//MeteoKosova/