Mulliri Binjak afër ujëvarës “Qurreli” në Hogosht, tani ka marrë pamjen e merituar

Kamenicë – Ky monument i trashëgimisë kulturore është vetëm një nga shumë pasuri të kësaj natyreje që komuna jonë ka. Historinë e kulturës sonë duhet ta ruajmë e të kujdesemi për të ka shkruar Qëndron Kastrati.

“Kjo hapësirë është shndërruar në atraksion turistik për banorët e Kamenicës e më gjerë, kurse do angazhohemi me të gjitha kapacitetet që kemi të gjejmë hapësirë e mundësi t’i renovojmë edhe monumentet tjera” ka thënë Qëndron Kastrati./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).