Muharrem Sahiti: Viti 2019 është i viti i yllit të Përfaqësueses së Kosovës

Muherrem Sahiti i cili punon si ndihmës i përzgjedhësit Bernard Challandes te Përfaqësuesja e Kosovës, e ka komentuar formën e jashtëzakonshme të Milot Rashicës te Werder Bremeni, shkruar Zëri.info.

Ylli i Kosovës në 10 ndeshjet e fundit e këtij viti me Werderin, i ka realizuar tetë gola.

“Viti 2019 është viti i Milot Rashicës. Ai i ka realizuar tetë gola në dhjetë ndeshje. Në Werder Bremen po përdoret si sulmueset ashtu sikurse te Kosova”, ka deklaruar Muharrem Sahiti për SuperSport Kosova, përcjell Zëri.info

Kujtojmë se Rashica në ndeshjen e fundit me Kosovën ndaj Bullgarisë i ka humbur disa raste të mira për shënim duke mos e arritur golin.

“Rastet e humbura me Kosovën, Miloti i ka përjetuar shumë rëndë. Shpresoj se do të shënojë edhe me Kosovën”, shtoi Muharrem Sahiti.

Rashica ka realizuar edhe në ndeshjen e fundit ndaj Mainz një gol të bukur.

Ai kontribuoi edhe me një asistim në fitoren 3:1 të Werder Bremenit. /Zëri.info

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).