RCCOLA

Muharrem Jashari: Vështirë ndaj Ballkanit, por kërkojmë pikët e kampionit

/ 1 minutë lexim
Fundamenti

Gjilan – Drita të dielën e pret në takimin kryesor Ballkanin, ndeshje e cila mund edhe të vendos shumë gjëra rreth titullit të kampionit.

Para ndeshjes së nesërme, futbollisti i Dritës, Muharrem Jashari, në konferencën më gazetar, ka theksuar se fitorja në këtë takim është alternative e Dritës.

Eco Higjiena

“Jemi të vetëdijshëm se do të jetë vështirë. Ne luajmë para shikuesve tanë të cilët nesër do të jenë në numër të madh, poashtu edhe disponimi tek bashkëlojtarët është që së bashku nesër fundin e ndeshjes do ta lëshojmë kokë lartë pasiqë pikët e fituar nga kjo ndeshje, na mundëson që t`i afrohemi edhe më shumë synimin tonë që nga fillimit ishte – titulli i kampionit”.

Takimi në mes Dritës dhe Ballkanit, zhvillohet të dielën nga ora 15:00, tek stadium me bari sintetik (te rrethi) në Gjilan./rajonipress/