Motoçiklisti godet rëndë zyrtarin policor, arrestohet nga policia pas largimit nga vendi i ngjarjes

Viti – Zyrtarë policor, nga njësitet sektoriale të stacioni policor në Viti, ishin në pikë kontrolli në hyrje të qytetit afër fabrikës “Vinex”, kanë dhënë shenjë për ta ndaluar një person i cili po drejtonte një motoçikletë, dhe i njëjti po bënte vozitje të zhurmshme nëpër qytet, i njëjti nuk është ndaluar dhe e ka goditur zyrtarin policor me motoçikletë duke e rrëzuar përtokë, dhe ka arritur për tu larguar vrullshëm nga vendi i ngjarjes.

I dyshuari fillimisht është identifikuar dhe është lokalizuar vendndodhja e ti ku më pas është arrestuar nga ana e Policisë.

Zyrtari Policor është dërguar për trajtim mjekësor, ku ka pësuar lëndime trupore. I dyshuari shqiptar shtetas i Kosovës është intervistuar në prani të avokatit mbrojtës, gjersa me urdhër të prokurorit i dyshuari është ndaluar për 48 orë , të njëjtit i është konfiskuar mjeti motorik. Rasti i referohet njësisë së hetimeve njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).