Moti sot, vranët dhe me reshje shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot kjo javë do të karakterizohet me mot kryesisht të ndryshueshëm.

IHK njofton se sot parashihet ulje e lehtë e temperaturave maksimale. Moti do të shoqërohet kryesisht me vranësira të stadit të ulët dhe të mesëm të troposferës të cilat parashihen të sjellin edhe reshje shiu.

Temperaturat minimale sot do të jenë 6-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS