RCCOLA

Moti sot, vranët dhe me diell

/ 1 minutë lexim
Fundamenti

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

IHK njofton se vranësirat gjatë ditës kryesisht në rrafshin e Dukagjinit parashihen të sjellin riga shiu.

ARKATANA

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-28 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi jugperëndimit me shpejtësi 1-3m/s. /Telegrafi/