Moti sot, rritje e lehtë e temperaturave

/ 1 minutë lexim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot i vranët dhe me diell.

IHK njofton se do të ketë rritje të lehta të temperaturave maksimaleve, derisa ato minimalet mbeten konstante.

Gjatë kësaj periudhe të parashikimit do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit. /Telegrafi/