Moti sot në Kosovë, temperatura deri 29 gradë

Sot pritet të mbajë kryesisht mot i ngrohtë dhe me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27-29 gradë celsius.

Indeksi i rrezeve UV mbetet i lartë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS