UBT

Moti sot: Me diell dhe vranësira, temperaturat deri në 28 gradë Celsius

/ 1 minutë lexim

Të enjten moti mbi Kosovë do të jetë kryesisht me diell dhe vranësira të shpërndara.

Sa i përket temperaturave dita e sotme do të jetë më e ngrohtë se dita e djeshme.

Mobi Casa

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 10 deri në 12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen ë lëvizin ndërmjet 24 dhe 28 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i veriut.