Fidanishtja

Moti sot i vranët, me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh

/ 1 minutë lexim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme do të mbajë mot kryesisht i vranët, me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

Sipas njoftimit të këtij institute, temperaturat maksimale parashihen të lëvizin ndërmjet 19-22 gradë Celisus.“Mot kryesisht i vranët.

Vranësirat parashihen të sjellin reshje shiu dhe shkarkimi rrufesh.

Mobi Casa

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-22 gradë Celisus.

Do të fryjë erë nga veriu dhe verilindja e lehtë dhe lokalisht e fortë”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.