Moti sot i ngrohtë, temperaturat deri në 22 gradë Celsius

/ 1 minutë lexim
Mobi Casa

Sot në Kosovë parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku gjatë pasdites pritet të ketë reshje të izoluara shiu, kryesisht në zonat malore dhe përreth tyre, specifikisht zona jugore dhe juglindore.

Sipas Meteo Kosova, do të fryjë erë nga drejtime të ndryshme me shpejtësi prej 9 deri në 27 km/h, njofton Klankosova.tv.

UBT

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 4 deri në 6 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale prej 19 deri në 22 gradë Celsius.