Moti sot, ftohtë dhe fjolla bore

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se do të mbajë mot i vranët dhe me borë.

IHK njofton se temperaturat do të shënojnë ulje, por nuk parashihet të ketë minuse.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0 dhe 2 gradë, ndërkaq maksimalet e ditës do të jenë nga 6 deri në 9 gradë Celsius.

Gjatë këtyre pesë ditëve parashihet të fryjë erë kryesisht nga jugu dhe verilindja me shpejtësi 1-7 m/s. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS